شرکت کیا الکترود شرق در اواخر سال 1388 با هدف تولید انواع الکترودهای جوشکاری با نام تجاری Master با ظرفیت سالیانه ده هزار تن الکترود با مشارکت شرکت Sharp Tools هندوستان سازنده انواع ماشین الات خطوط الکترود فعالیت تولیدی خود را به صورت رسمی آغاز نمود.
شرکت کیا الکترود شرق با برخورداری از ماشین آلات خط پایلوت، امکانات مجهز آزمایشگاهی و نیروی انسانی ماهر و مجرب توانسته است دانش فنی تولید انواع الکترودهای جوشکاری را با همکاری شریک خارجی خود بومی سازی نموده و بدینوسیله جایگاه خود را درجهت تولید محصولات با کیفیت برتر طبق استانداردهای ملی و جهانی در بین رقبا مستحکم سازد.
فاز دوم مجتمع تولیدی شرکت کیـــــا الکــــترود شرق با هدف تولید انــــواع مفتولهای جوشکاری بــــا گاز محـــــافظ ( جوش CO2 ) با توجه به تاسیسات از قبیل ایجاد شده و پتانسیل های موجود در مرحله اجرا می باشد تا بدینوسیله سبد تولیدی محصولات قابل عرضه شرکت تکمیل گردد.
لذا این شرکت با تولید و عرضه انواع الکترودهای جوشکاری با قوس الکتریکی و انواع مفتولهای جوشکاری با گاز محافظ (جوش CO 2 ) و با توجه به منشور مشتری محوری و باور اینکه مشتری و نیازهای وی باید در اولویت اهداف این شرکت باشد، پا به عرصه تولید گذاشته و امید است کیفیت محصولات تولیدی، رضایت و نیازمندیهای مصرف کنندگان محترم را برآورده سازد.